فرصت رو از دست ندید! تخفیف ده درصدی روی تمامی محصولات لیوزا گالری.
کلیک کن رو این کد تخفیف: 10Darsad
پانچو

چگونه با استفاده از پانچو استایل جذابی داشته باشیم؟

فصل پاییز و زمستان، زمان استفاده از پانچو است. اغلب افراد پانچو را دوست دارند اما طرفداران مد با پانچو به چشم یک لباس شیک و مدرن در کمد لباس می‌نگرند. افراد اغلب به این دلیل پانچو را دوست دارند که در رنگ‌های متنوعی وجود دارد، برای ماه‌های سردتر سال مناسب بوده و قیمت بالایی ندارد. امروزه دیگر خبری از پانچوهای حجیم و ضخیم نیست بلکه اکنون پانچوها شیک و زیبا بوده و استایل راحت و گرمی را ایجاد می‌کنند. بنابراین در این مطلب به بررسی روش‌های مختلف ست کردن پانچو در استایل می‌پردازیم.

چرا پانچو باید یکی از اجزای کمد لباس باشد؟

پانچوها می‌توانند استایل کلی را بهبود داده یا به طور کلی تخریب کنند. در صورتی که پانچو را به روش اشتباهی بپوشید ظاهرتان حجیم به نظر خواهید رسید. اما در صورتی که به درستی از آن در استایل خود استفاده کنید می‌تواند ظاهرتان را به کلی ارتقا دهد. پانچو همچنین می‌تواند کمی استایل بوهو به ظاهر ملایم و کلاسیک‌تان اضافه کند.

پانچوها یکی از اجزای اساسی در کمد لباس همه‌ی افراد هستند زیرا بسیار کاربردی بوده و می‌توانند به روش‌های مختلفی پوشیده شوند. شما می‌توانید پانچو را به عنوان پیراهن یا به عنوان لایه‌ای روی لباس‌های خود برای ایجاد استایل جدید استفاده کنید.

 • پانچوها بسیار راحت هستند؛ این مساله مورد علاقه‌ی همه‌ی خانم‌ها است. پانچوها به عنوان یک جزو کمد لباس، هم زیبا و هم کاربردی هستند. به راحتی می‌توان با پانچوها استایل شیک و زیبایی ایجاد کرد.
 • پانچوها از لباس‌های سنتی آمریکای جنوبی الهام گرفته شده‌اند؛ احساس و بافت آن‌ها مشابه پتو است و به همین دلیل است که از پارچه‌های لوکس و شیک و در رنگ‌های مختلف تهیه می‌شوند. پانچوها یک لباس عالی برای استفاده به عنوان لایه هستند و پوشش گرم و منحصر‌به‌فردی را ایجاد می‌کنند.
 • پارچه‌ی پانچوها شل است؛ همین مساله باعث می‌شود به سادگی در ماه‌های بین فصلی در استایل ست شوند. پانچوها همچنین آستین‌های پهنی دارند که ظاهر غیررسمی تا شیکی را بدون اینکه خیلی حجیم باشد ایجاد می‌کنند.
 • پانچوها روشی بسیار عالی برای افزودن حجم و تعادل به شلوار جین‌های اسکینی و شلوارهای اندامی هستند؛ آن‌ها پارچه‌ی زیادی دارند بنابراین هنگام ست شدن با شلوار جین‌های اسکینی و کفش‌های پاشنه بلند زیبا به نظر می‌رسند و استایل شیکی را ایجاد می‌کنند.
 • کاربردی بودن پانچو آن را به یک روش عالی برای اضافه کردن گرما و رنگ به محدوده‌ی وسیعی از استایل‌ها تبدیل کرده است.
 • از آنجایی که پانچوها را می‌توان به روش‌های مختلفی پوشید خرید پانچو یک سرمایه‌گذاری بزرگ است.

نکات پایه‌ای که درباره‌ی پانچو باید بدانید

نکات پوشیدن پانچو

پانچوها یکی از اجزای ضروری کمد لباس هستند که قدرت بسیار زیادی در تبدیل لباس‌های یکنواخت و خسته‌کننده به لباسی شیک و درخشان دارند. از زمان‌های قدیم پانچوها در دنیای مد حضور داشته‌اند و از سال ۲۰۱۳ هم حضورشان در دنیای مد پر رنگ‌تر شده است.

بسیاری از طراحان حرفه‌ای هم پانچوها را در مجموعه‌ی لباس‌های پاییزی و زمستانی قرار می‌دهند. جدا از طراحان حرفه‌ای بسیاری از افراد مشهور هم از پانچوهای منحصربه‌فرد استفاده می‌کنند. البته یک سری نکات پایه و اساسی وجود دارند که در رابطه با پوشیدن پانچو باید رعایت کنید.

 • نخستین نکته این است که باید حجم را متعادل سازید؛ پانچوها لخت و حجیم هستند بنابراین برای مدیریت پارچه‌ی لخت در بالا باید آن را با لباس‌های متناسب در پایین تنه ست کنید.
 • پانچوها با شلوار جین‌های اندامی و لگ‌های چرم استایل زیبایی را ایجاد می‌کنند زیرا حجیم بودن بالاتنه و اندامی بودن پایین تنه ظاهر زیبایی را ایجاد می‌کند.
 • از پوشیدن لباس‌های گشاد در پایین تنه مانند شلوارهای گشاد اجتناب کنید زیرا باعث شلخته به نظر رسیدن استایل شده و مانع از شیک به نظر رسیدن آن می‌شوند.
 • نیم تنه‌ی بالایی را ساده نگه دارید؛ همیشه باید زیر پانچو یک لباس ساده بپوشید. یک تاپ، پیراهن یا تیشرت ساده انتخاب‌های بسیار مناسبی هستند.
 • از پوشیدن تاپ‌هایی که طرح‌های بسیار زیادی دارند اجتناب کنید؛ زیرا این کار باعث می‌شود پانچو برجسته به نظر برسد.
 • در صورتی که پانچو در قسمت آستین‌ها دارای فضای باز است لباس بدون آستینی را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود استایل بسیار شیک‌تری ایجاد شود.

چگونه از پانچو برای فصل‌های مختلف استفاده کنیم؟

پوشیدن پانچو در فصول مختلف

تابستان

در حالی که بسیاری از ما فکر می‌کنیم که پانچوها فقط مناسب فصول سرما هستند اما این موضوع حقیقت نداشته و امکان استفاده از پانچو در فصل تابستان هم وجود دارد. برای استفاده از پانچو در تابستان به دنبال پارچه‌های آزاد و قابل تنفس باشید و همچنین رنگ‌های روشن را انتخاب کنید. پانچوها می‌توانند با تیشرت و پیراهن‌های جین و اکسسوری‌های تابستانی ست شوند. برای تکمیل استایل تابستانی خود به دنبال طرح راه راه یا گل‌دار و رنگ‌های روشن باشید.

بهار

پانچوها می‌توانند یکی از لباس‌های عالی میان فصلی باشند. این لباس‌ها برای روزهای نه چندان گرم و نه چندان گرم مناسب هستند. در حالی که استفاده از پانچو در فصل بهار کمی چالش‌برانگیز به نظر می‌رسد اما کار دشواری نیست.

در فصل بهار می‌توان از پانچوی دارای بافت درشت یا پانچوی کروشه استفاده کرده، آن را روی یک تیشرت غیررسمی انداخته و با یک جفت شلوار جین متناسب ست کرد. همچنین می‌توان برای زیباتر شدن استایل غیررسمی یک طرح بوهو به پانچو اضافه کرد. برای شیک‌تر شدن استایل از یک کمربند به دور کمر خود روی پانچو استفاده کنید. پانچوها استایل هیپی و شیکی را در استایل‌های بهاری ایجاد می‌کنند. در بهار پانچو را با یک بوت مشکی ست کنید.

پاییز

پانچوها یکی از اجزای ضروری کمد لباس در فصل پاییز هستند که کاربرد بسیاری در این فصل دارند. شما می‌توانید یک پانچو رنگ تیره را با یک جفت شلوار جین یا لگ و کفش کتانی سفید ست کنید. برای داشتن استایل راحت‌تر می‌توانید پانچو را روی تیشرت مورد علاقه‌ی خود و یک شلوار جین تیره رنگ پوشیده و آن را برای داشتن استایل غیررسمی و راحت با یک کفش تخت ست کنید.

زمستان

اکنون به فصل رسمی پانچو رسیدیم. پانچوها در اصل برای زمستان ساخته شده‌اند و در طیف وسیعی از رنگ‌ها، طرح‌ها، پارچه‌ها و مدل‌ها برای آب و هوای سرد زمستان در دسترس هستند. استفاده از پانچو یکی از روش‌های گرم ماندن در فصل زمستان است. البته هدف اصلی داشتن استایل شیک در عین گرم ماندن است.

می‌توان یک پانچو مدل شل را انتخاب کرده و آن را با بوت جیر بلند تا زانو ست کرد. همچنین در صورتی که یک پانچو اورسایز می‌پوشید باید در پایین تنه‌ی خود از شلوار جین اسکینی استفاده کنید. برای ارتقای استایل سعی کنید اکسسوری‌های ساده را در استایل خود به کار بگیرید.

پانچوها در رنگ‌های مختلفی در دسترس هستند و می‌توانید یک رنگ خنثی مانند مشکی یا بژ را انتخاب کنید یا به دنبال رنگ‌های جذاب‌تر مانند آبی و زرشکی باشید. علاوه بر این امکان استفاده از طرح‌های مختلف مانند طرح‌های بوهو هم وجود دارد.

۵ روش داشتن استایل شیک با پانچو

استایل‌های شیک با پانچو

از آنجایی که پانچوها یکی از اجزای ضروری کمد لباس هستند می‌توانند به روش‌های مختلفی ست شوند و تیپ‌های مختلفی را ایجاد کنند. البته استفاده از پانچو در استایل کمی چالشی است. زیرا در صورت انجام اشتباه این کار استایل خوبی برایتان ایجاد نخواهد شد. بنابراین به منظور جلوگیری از این اشتباهات در ادامه چند نکته را در رابطه با پوشیدن پانچو بیان کرده‌ایم.

ست کردن پانچو با بافت

برای ایجاد استایل راحت و غیررسمی می‌توان پانچو را روی بافت بپوشید. هنگام پوشیدن پانچو روی بافت به دنبال رنگ‌های خنثی باشید و برای تکمیل آن‌ها از یک بوت مچی جیر استفاده کنید. تا زمانی که احساس راحتی و گرما داشته باشید امکان استفاده از هر طرح و مدلی وجود دارد.

ست کردن پانچو با پیراهن یا تاپ

برای داشتن یک استایل اداری غیررسمی می‌توانید پانچو را روی پیراهن یقه‌دار یا تاپ بپوشید. سپس این استایل را با شلوار جین اسکینی، بوت مچی چرم یا کفش پاشنه بلند نوک باریک کامل کنید.

ست کردن پانچو با شلوار اسکینی

ساده‌ترین راه برای ارتقای استایل پانچو ست کردن آن با لگ اسکینی است. پانچوها در بالاتنه بسیار حجیم هستند و از این رو ست کردن آن‌ها با شلوار اسکینی می‌تواند کل استایل را متعادل سازد. شلوارهای اسکینی چرم یکی از روش‌های عالی برای مدرن ساختن استایل‌های غیررسمی هستند. همچنین می‌توانید یک استایل مونوکروم یا تک رنگ را از بالا تا پایین ساخته و آن را با برخی کفش‌های پاشنه بلند نوک باریک به رنگ‌های مختلف ست کنید. همچنین امکان غیررسمی‌تر ساختن استایل با استفاده کردن از پانجوی رنگ خنثی و بوت مشکی هم وجود دارد.

اضافه کردن کمربند به پانچو

اکسسوری‌های همراه پانچو

پانچوها می‌توانند کمی اورسایز باشند و در صورتی که این مدل را دوست ندارید می‌توانید در قسمت کمر خود یک کمربند اضافه کنید. پانچوی اورسایز را می‌توان روی شلوار پاچه گشاد یا اسکینی پوشید و برای ایجاد استایل شیک یک کمربند به آن اضافه کرد. در صورتی که کمرتان خیلی باریک است استفاده از کمربند می‌تواند باریک بودن کمر را بیش از اندازه برجسته کند. علاوه بر این می‌توانید یک پانچو اورسایز را به عنوان یک پیراهن پوشیده، کمر آن را با کمربند بسته و برای داشتن استایل شیک‌تر تیپ خود را با بوت مچی یا بوت بلند تا زانو تکمیل کنید.

لباس‌ها و اکسسوری‌هایی که با پانچو به خوبی ست می‌شوند

در این مورد تنها کاری که باید انجام دهید دانستن موقعیتی است که قرار است پانچو را برای آن بپوشید. آیا قصد لباس پوشیدن برای موقعیت غیررسمی را دارید یا به دنبال ظاهری شیک هستید؟ می‌توانید پانچو را با یک تیشرت، پیراهن یا حتی بافت ساده زیر آن بپوشید.

در صورتی که به دنبال لباس پوشیدن برای یک موقعیت غیررسمی هستید می‌توانید شلوار جین اسکینی دلخواه خود را با کفش‌های کتانی یا کفش‌های تخت‌تان بپوشید. برای داشتن استایل رسمی‌تر می‌توانید پانچو را با لگ اسکینی چرم و بوت جیر، کفش پاشنه بلند نوک باریک یا صندل ست کرد. علاوه بر این امکان پوشیدن پانچو روی پیراهن هم وجود دارد. به دنبال یک پانچوی جلو باز باشید زیر پانچوی خود یک پیراهن اندامی پوشیده و ظاهری زیبا و شیک ایجاد کنید. برای تکمیل استایل از بوت‌های مچی یا بوت‌های بلند تا زانو استفاده کنید.

بهتر است تا حد امکان استایل همراه پانچو را ساده نگه دارید. یک کمربند ساده یا یک کلاه را برای استایل غیررسمی برجسته اضافه کنید. علاوه بر این می‌توانید یک جفت عینک آفتابی یا کیف را برای تکمیل استایل خود به کار بگیرید.

موقعیت‌های مناسب پوشیدن پانچو

پانچوها بسیار کاربردی هستند و می‌توانند در همه‌ی موقعیت‌ها استفاده شوند. از موقعیت‌های غیررسمی تا محل کار و استایل رسمی می‌توانید پانچو را به روش‌های مختلف در استایل خود به کار بگیرید. برای ایجاد یک استایل غیررسمی ترکیب پانچوهای به رنگ‌های خنثی به همراه شلوار اسکینی یا پاچه گشاد بهترین انتخاب هستند. سعی کنید این استایل را با کفش‌های کتانی یا کفش‌های تخت تکمیل کنید.

برای داشتن استایل شیک‌تر و جذاب‌تر برای کار می‌توان استایل مونوکروم یا تک رنگ را با کفش پاشنه بلند نوک باریک یا صندل ست کرد. برای مهمانی‌ها به دنبال پانچوهای با رنگ‌های برجسته باشید و آن را با یک جفت کفش پاشنه بلند یا بوت ست کنید تا استایل جذابی ایجاد شود.

در پایان

در این مطلب چگونگی ست کردن پانچو در استایل را توضیح دادیم. پانچو را می‌توان به روش‌های مختلفی و با لباس‌های متفاوتی ست کرد تا به استایل دلخواه رسید. پانچوها یکی از اجزای اصلی در کمد لباس هستند. در صورتی که به درستی از آن‌ها در استایل خود استفاده کنیم تیپ بسیار زیبایی خواهیم داشت.

منبع: Beautyholic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!